Mobilne planetarium

3 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się super wydarzenie. Wszystkie dzieci uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazowi dowiedziały się wielu rzeczy o Układzie Słonecznym. Pokaz odbył się w specjalnej kopułę o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Seans rozpoczął się  wycieczką w obszarze Układu Słonecznego. Wystartowaliśmy z Ziemi, obserwując księżyc krążący wokół naszej planety. Dzieci miały okazję przyjrzeć się bliżej każdej z planet Układu Słonecznego i dowiedzieć się kilka ciekawostek o każdej z nich. Na koniec popatrzyły w gwiaździste niebo i oglądały kolorowe gwiazdozbiory a wśród nich rozpoznawały Znaki Zodiaku. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń. Po seansie każde dziecko miało wykonane zdjęcie na tle kosmonauty.