O nas

Przedszkole jak z bajki

    Przedszkole Miejskie nr 10 w Bytomiu znajduje się w dzielnicy Bytomia Stroszek przy byłej KWK ‚Powstańców Śl.” na ulicy Strzelców Bytomskich 152 /bardzo dobry dojazd środkami komunikacji miejskiej liniami autobusowymi i tramwajowymi nr 19/.

Placówka ze względu na potrzeby rodziców czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 17.00. W tym czasie odbywają się zajęcia zorganizowane i inspirowane przez nauczycieli, zajęcia podejmowane z inicjatywy dzieci oraz leżakowanie dzieci najmłodszych.
Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
Przedszkole Miejskie nr 10 jest placówką  10 oddziałową. Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji urządzoną funkcjonalnie w zależności od wieku, potrzeb i zainteresowań dzieci salę. Ciekawe kąciki tematyczne sprzyjają rozwijaniu aktywności twórczej przedszkolaków. Przy każdej sali znajduje się odpowiednio przygotowane i zabezpieczone zaplecze sanitarne. Mamy 3 sale do leżakowania dzieci młodszych, gabinet logopedyczny, salę gimnastyczną, techniczną.
Przedszkole wyróżnia się przestrzenną jadalnią, w której wszystkie grupy spotykają się na wspólnych posiłkach, uroczystościach, teatrzykach i spotkaniach okolicznościowych.
W zależności od potrzeb , dzieci mogą korzystać z posiłków: śniadania, obiadu, podwieczorku. Przedszkole zapewnia również odpowiednie posiłki dla dzieci z różnymi dietami.
Szczególnym atutem naszej placówki jest basen. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa wykwalifikowany instruktor-ratownik. Zajęcia obejmują naukę pływania, oraz zabawy i ćwiczenia zdrowotne i profilaktyczne. Każda grupa uczęszcza 3 razy w tygodniu na zajęcia w wodzie. Już 3-latki oswajają się z wodą i hartują swoje ciało.
Przedszkole posiada znakomite warunki przebywania dzieci na powietrzu w dużym ogrodzie przedszkolnym o każdej porze roku. Znajduje się w nim bezpieczny plac zabaw, tereny zielone zagospodarowane drzewami
i krzewami, oraz górka do zabaw bieżnych i uprawiania sportów zimowych.
Kadra pedagogiczna to wysokiej klasy specjaliści wychowania przedszkolnego posiadający dodatkowe kwalifikacje m.in. z terapii pedagogicznej, logopedii, oligofrenopedagogiki, pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i metod korekcyjno-kompensacyjnych.
Przedszkole Miejskie nr 10 jest placówką wyjątkową i godną zwrócenia uwagi rodziców pragnących zapewnić swoim dzieciom wszechstronny rozwój, a im samym dać poczucie komfortu podczas wykonywania pracy zawodowej.
Wszystkie dzieci uczęszczają na zajęcia dodatkowe nauki pływania na przedszkolnym basenie, na zajęcia w sali aromateriapii, na zajęcia języka angielskiego, zabawy rytmiczno-ruchowe, zabawy badawcze, Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród dzieci. W grupach starszych na wniosek rodziców organizwane są zajęcia z religii.
 
Close Menu
×

Koszyk

Skip to content